Latest:
  • Sutton just fall short in exciting encounter with Tunbridge Wells... final score 26-27...
  • A very warm welcome to our new headline sponsor – Monica Bradley Associates

Club Awards

HONOURS RECIPIENTS 2016/2017 

Senior Honours Ties
1st XV: Matt Harwood; Ian Knott; James Faaatuatu; Swallows: TBC; Swifts: Nick Harris; Jules Harrison; Development: Jack Howes; Sam Palombo; Extra Bs: Matt Balistrari; James Crane; U21: Josh Bull, Jonathan Malyon; Ladies: Rosie Keane; Harriet Forsyth.

Junior Honours Ties
U18: Zach Madden; Angus Neill; James Dunn; U17: Jack Smart; Dylan Johns; U16: Joel Edgar; James Besley-Tyrrell; Jack O’Sullivan; Marcin Zjawiony; U15: Sam Kirby; Dan Jones; Kean Orchard; Mark Gray; U14: Daniel Harris; Jack Stepney; Jamie McKenna; Ryan Staples; U13: Edward Dale; George Duckworth; Lukas Mitchell; Jamie Lambert; U12: Euan Findlay; Artie Thompsette; Niall McCormack; Joseph Humphries; Charlie Taylor; Oscar Taylor; U18 Girls: Keeley Emburey; Molly Saunders; U15 Girls: Rana Ralton; Jenna Cann; U13 Girls: Beth Keegan; Bella Howell.

Frank Lock Trophies
U18: Zach Madden; U17: Mitchell Love; U16: Elliot Anderson; U15: Oliver Turner; U14: Sam Field; U13: Lewis Wakefield; U12: Josh Wing; U11: Amy Asten; U10: Amy Langhurst; U9: Ben Hall; U8: Harry Poole; U7: Jacob Cunnigham; U6: Jacob Boardman; U5: Ethan Johns; U18 Girls: Georgia Westwood; U15 Girls: Brody Kennedy; U13 Girls: Rosie Paget; U11 Girls: Megan Talbot.Thompson.

Club Awards
Mini Coach of the Year: Teddy Tedore
Junior Coach of the Year Boys Youth: Kevin Gartside
Junior Coach of the Year Girls Youth: Garry Thomas
Paddy Minnis Trophy: Iain Frazer
Wheldon Cup: Kevin McCarthy
Eric Bignell Shield: James Caddy
Terry Rowan Shield: Rowland Cheall
WAS Walker Trophy: Swifts
Swallows Cup: Shiv Patel
TFG Shield: Peter Gordon
John French Shield: Holly Mackenzie
Andrea Hinton Cup: Karen Munro
Hodgson Cup: China Marie-Kill


HONOURS RECIPIENTS 2015/2016 

Senior Honours Ties
1st XV: TBC; Swallows: Shiv Patel, Colin Russell; Swifts: Josh Bull, Roy Carley; Extra Bs: Russell Keegan, Morgan Jenkins; U21: Joe Hicks, Ken Sasu, Lewis Sawyer; Ladies: Detti Rees, Jacquie Stokoe.

Junior Honours Ties
U18: Jack Howes, Luke Adam, Ciaran Mohr; U17: Matt Symonds, Jamie Doherty, Henry Brewster; U16: Toby Payne, Seleso Sepanya, Cameron Faber, Campbell Spiers, Jack Pavitt; U15: Rob Damianou, Jack Dennis, Elliot Anderson, James Wyman; U14: Femi Olajiga, Sam Kirby, Rowan Geraghty, Liam Aherne; U13: Angus Findlay, Ollie Flowers, Evan Morris, Harry Jackman;  U18 Girls: Gloria Marchant, Georgina Carswell; U15 Girls: Danni Valenti, Keeley Emburey; U13 Girls: Rana Ralton, Brooke Frend.

Frank Lock Trophies
U18: Jack Spooner; U17: Rob Hegarty; U16: Ollie Proud; U15: Daniel Buguks; U14: Chris Dodson; U13: Jack Leggett; U12: Lewis Cook; U11: Riley Neath; U10: Findlay Kay; U9: Victor Ibberson; U8: William Love; U7: James McGuinness; U6: Samuel Davenport; U5: Dan Vogel; U13 Girls: Ella Zeqiri; U15 Girls: China-Marie Kill; U18 Girls: Shania Thompson.

Club Awards
Mini Coach of the Year: Teddy Tedore
Junior Coach of the Year Boys Youth: Andrew Spooner
Junior Coach of the Year Girls Youth: Hannah Thompson
Paddy Minnis Trophy: Ryan Shaw
Wheldon Cup: John Croysdill
Eric Bignell Shield: Mark Felstead
Terry Rowan Shield: Ron Bain
WAS Walker Trophy: Ladies
TFG Shield: Jordan Trafford
John French Shield: Jo Evans
Andrea Hinton Cup: Katie Neilson
Hodgson Cup: Georgia Hasell


HONOURS RECIPIENTS 2014/2015 

Senior Honours Ties
1st XV: James Caddy, Raynn Bruce; Swallows: Seb Bonizzi, Aidan Daley; Swifts: Jonathan Hey, Joe Lovatt; Extra Bs: Nick Thomas, Paul Thompson; U21: Max Tessell, Harry Rogers, Matt Clark; Ladies: Lauren Morton, Jenna Parsons, Charlie Wolfe.

Junior Honours Ties
U18: Joe Lovatt, Jacob Giles, Aaran Rogers; U17: Ken Sasu, Nick Radley, Jae Lee; U16: Mikey Betts, Aiden Hibbert, Ryan James, Nick Headley; U15: Eddie Watson, Connor Strange, Joe Brown, Ollie Allan; U14: Ayanfe Oladokum, Tristan Winter, Rob Damianou, Bradley Edmonds, Jack Dennis, Eddie Kearns, Nathaniel Barnett; U13: Nick Johns, Jack Benton, Piers Harte-Jones, Herbie Archer, Owen West, Jonny Price; U15 Girls: Manaka Pibworth, Amy Coombes, Alice Hill; U13 Girls: Sophie Goulder-Perks.

Frank Lock Trophies
U18: Aaron Rogers; U17: Lewis Sawyer; U16: Nick Headley; U15: Aaryn Dexter; U14: Alex Howden; U13: Dylan Brodie; U12: Josh Bates; U11: Beth Keegan; U10: Tom Duckworth; U9: Storm Evanson-Bailey; U8: Finn Houston; U7: Seb Steiner; U6: Jonathan Barnes; U5: Jessica Kirk; U15 Girls: Rachel Thomas.

Club Awards
Mini Coach of the Year: Mark Asten
Junior Coach of the Year: Nigel Bell
Paddy Minnis Trophy: Sam Phillips
Wheldon Cup: Jamie Occomore
Eric Bignell Shield: Raynn Bruce
Swallows Cup: Dave Weller
Terry Rowan Shield: Gavin Purvis
WAS Walker Trophy: Ladies
TFG Shield: James White
John French Shield: Alf Crowlett
Andrea Hinton Cup: Rachel Forsyth
Hodgson Cup: James Ford


HONOURS RECIPIENTS 2013/2014

Senior Honours Ties
1st XV: Raynn Bruce; Swallows: Ernesto Lobo; Swifts: James Occomore, Nick Harris; Extra Bs: Theo Marinos, John Quelch; U21: Seb Purvis, Shiv Patel; Ladies: Kirsty Openshaw, Kerry Ackerman.

Junior Honours Ties
U18: Joe Bracher, Will Feltham, Alex Wink; U17: Connor Buchanan, Jordan Short, Tom Slater; U16: Sam Palombo, Rob Munro, Louis Sheills, Jack Howes, Ryan Valentine; U15: Sam Web, Ryan James, Matthew Doherty, Jake Slater; U14: James Ford, Michael John, Scott James, Dan Cooper; U13: Rhys Timms, Daniel Buguks, Ethan Duggan, Jordan Davies; Girls Youth Team: Georgia Harsell, Sophie Watts, Shania Thompson.

Frank Lock Trophies
U18: Christian Tuffs; U17: Connor Buchanan; U16: Ciaran Mohr; U15: Dominic Lowry; U14: Dan Cooper; U13: Aidan Leahy; U12: Michael Bennion; U11: Tommy Osborne; U10: George Duckworth; U9: Frank Hayes; U8: Amy Asten; U7: Nev Ridge; Girls Youth Team: Keeley Emburey.

Club Awards
Mini Coach of the Year: Peter Grant
Junior Coach of the Year: Peter Friend
Paddy Minnis Trophy: Julie Findlay
Wheldon Cup: Bob Haime
Eric Bignell Shield: James Caddy
Terry Rowan Shield: Ryan Reino
WAS Walker Trophy: Extra Bs
TFG Shield: Kyren Ghumra
John French Shield: Katie Robinson
Andrea Hinton Cup: Karen Munro/Debbie Doherty
Hodgson Cup: Kyren Ghumra


HONOURS RECIPIENTS 2012/2013

Senior Honours Ties
1st XV: Matt Whitaker, Neville Harrington, Will Lloyd; Swallows: Dave Weller; Martins: Shaun Jackson, Andy Wastel; Extra Bs: Tristan Granat, Laurence Quested; U21: Charlie Tribble, Ben Adams; Ladies: Andrea Buckley, Michelle Morrow.

Junior Honours Ties
U18: Joe Hicks, Harry Jones; U17: James Gerhard, Christian Becksmith; U16: Leo Adolph, Dan Farmer; U15: Elliot King, Eddie Hutton, Luke Adams, Manraj Jandu, Conor Murtagh, Nathan Dunne; U14: Gareth O’Brien, Henry Brewster, Harry Clark, Tom Larkin; U13: Billy Talbot, Ross Cunningham, Ryan Buxton, Thomas Gallop.

Frank Lock Trophies
U18: Tom Grainger; U17: Ian Waller; U16: Michael Vasili; U15: Sam Buxton; U14: Ryan James; U13: Bradley McAuley-Kinchin; U12: Harvey Pitts; U11: Oliver Quelch; U10: Robert Crocker; U9: Daniel Bennett; U8: Guy Connolly; U7: Jacob Keegan; U6: Megan Talbot; U5: Luke Wilson.

Club Awards
Mini Coach of the Year: John Potts
Junior Coach of the Year: John Murtagh
Paddy Minnis Trophy: Paul Phillips
Wheldon Cup: Terry Freeman
Eric Bignell Shield: Austen Shepherd
Terry Rowan Shield: Rowland Cheall
WAS Walker Trophy: 1st XV
TFG Shield: Charlie Tribble
John French Shield: Katrina Austen
Andrea Hinton Cup: Katy Robinson